Ogłoszenia

17. 03. 05
posted by: Krzysztof Popielarz
Odsłony: 191

I I Niedziela Adwentu (10.grudnia 2017r.)

 1. Kalendarium:
 2. Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Dziś po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, by wesprzeć naszych misjonarzy pracujących na Misjach.

Wt. wsp. NMP z Guadalupe.

Śr. wsp. św. Łucji. Dzień modlitwy za Ojczyznę i wspomnienie Ofiar Stanu Wojennego,

      Czw. wsp. św. Jana od Krzyża,  Adoracji Najświętszego Sakramentu (od godz. 16 00).

 1. Zachęcamy do udziału Mszach Rorotnich odprawianych w dni powszednie  o godz. 6 30. Po liturgii  zapraszamy na śniadanie do salki katechetycznej. Wieczorne Msze są odprawiane o godz. 17 00. 
 2. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w organizację i udział
  w naszych parafialnych rekolekcjach. Ks. Rekolekcjoniście, wszystkim Spowiednikom, tym którzy przygotowali posiłki i wsparli swoimi darami „stół plebanii”.
 3. Najbliższa próba scholii będzie w sobotę o godz. 9 00. Zapraszam wszystkich, bo za tydzień nasz chórek ma swój wyjazd do Parafii w Pieckach, gdzie będzie śpiewał w czasie Mszy św.
  o godz. 11 00. Proszę by wszyscy byli ubrani ciepło. Po liturgii mamy wspólne ognisko.
 4. W piątek w Olsztynie w Firmie Klik zamówiliśmy granit na nasze prezbiterium. Koszt wraz z klejami i transportem ok. 10 tyś zł. Wielkie podziękowania tym który już włączyli się w swoją ofiarą. Szczególnie Rodzinie Państwa Durkiewicz, która przekazała  5 tyś zł. Jeżeli znajdą się Darczyńcy warto w okresie poświątecznym  oddać tabernakulum do złocenia i wykonać ogrzewanie prezbiterium oraz zakrystii. Warto pomyśleć o wykonaniu drugiej łazienki w zakrystii. Osoby z Kręgu Biblijnego złożyły na prezbiterium 300 zł.
 5. Dziś nasz Parafialny Caritas po Mszach św. rozprowadza Wigilijne Świece.
 6. Trwa roznoszenie opłatków przez Radych. Jeśli one do kogoś nie dotarły zapraszam do zakrystii lub kancelarii. Zebrane pieniądze przeznaczamy na prowadzone remonty. Zapewniamy, ze wszystkie zbierane ofiary są w całości przekazywane, do kasy parafialnej co później jest potwierdzane
  w ogłoszeniach parafialnych. Jest ogromnie nieuczciwy formułowanie oskarżeń wobec radnych 
  i sołtysów. Tym bardziej że Darczyńcy sami potwierdzają swoim podpisem sumę na listach, które docierają do Ks. Proboszcza. Niepokoi też fakt, iż dużo Rodzin które uważają się za Katolickie nie nabywa opłatka wynajdując różne dziwne tłumaczenia
 7. Wielkie podziękowania osobom, które osobiście nabywały opłatki w zakrystii, zebrano 130 zł, mieszkańcy Prawdowa Kolonii przekazali 474 zł, Rodziny zamieszkałe przy 3- Maja 
  i Pl. Wolności 490 zł.
 8. Ks Łukasz zaprasza na Czuwanie Młodzieżowe do Parafii św. Mikołaja naszej Parafii w najbliższy piątek o godz. 18 30.
 9. Zakupiliśmy materiały do wykonania instalacji burzowej Nowego Domu Parafialnego 2. 820 zł.
 10. W I niedziela miesiąca zebraliśmy 2 347 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. W czwartek od godz. 9 00 zapraszam do pomocy przy prezbiterium. Trzeba będzie przenieść wyposażenie prezbiterium i wnieść płyty granitowe.
 12. Dziś po Mszy o godz. 12 00 jest spotkanie grupy I Komunijnej. Rodziców i dzieci.
 13. Jest nowa Martyria.
 14. Solenizantom, Jubilatom i Naszym Gościom składamy Najserdeczniejsze Życzenia.